KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087625
nr 1408 7625
Ferenc Illés
(1937-1990), Ungern
Oljemålning, Stilleben. 1982. Signerad. Olja på pannå, 59x78 cm, yttermått inklusive ram. 66x86 cm
Ferenc Illés, Ungersk bildkonstnär född 1937, död 1990.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 19 juli 2021
kl 20:21:11
18/7 11:43:02
18/7 17:53:40